Autoryzowany dystrybutor Enscape w Polsce
Blog

Enscape 3.3 już jest

Design Beyond Boundaries

Projektuj szybciej, wygodniej i lepiej dzięki narzędziu Enscape do tworzenia wizualizacji i renderowania w czasie rzeczywistym. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi funkcjami i zmianami zaktualizowanej wersji 3.3. 

  • Kontekst przestrzenny: importuje otoczenie do wizualizacji na podstawie danych OpenStreetMap.
  • Przezroczyste materiały w odbiciach: niezwykle realistycznie oddaje szczegóły.
  • Szkolne obiekty i materiały: pozwala dodawać do wizualizacji odpowiednie obiekty i materiały szkolne.
  • Eksport kanału alfa: w prosty sposób eksportuje wizualizacje z przezroczystymi tłami.
  • Przypnij okno Enscape: pozwala w razie potrzeby wyświetlać okno Enscape na wierzchu.
  • Nadpisywanie materiału: błyskawicznie zmienia materiały w Edytorze materiałów Enscape.
  • Migracja przesłanych plików: przenosi wcześniej przesłane pliki i pozwala tworzyć m.in. galerie panoramiczne.

Więcej informacji na temat aktualizacji

Kontekst przestrzenny

Dzięki danym OpenStreetMap możesz teraz importować otoczenie projektu do wizualizacji bez potrzeby stosowania zewnętrznych narzędzi. Po prostu otwórz w Enscape funkcję Kontekst przestrzenny, wprowadź adres lub współrzędne i wybierz odpowiednią opcję importu: budynki i punkty orientacyjne, ulice i chodniki, topografia lub wszystkie.

Pamiętaj tylko, że importowana geometria i topologia nie obejmują tekstur. W ten sposób Twój projekt pozostaje na pierwszym planie, a Ty jednocześnie zyskujesz ważny kontekst otoczenia, w którym jest realizowany.

Przezroczyste materiały w odbiciach

Jak sama nazwa wskazuje, przezroczyste materiały pojawiają się teraz w Twoich odbiciach. Uwaga: ta funkcja wymaga karty graficznej z obsługą przyspieszanego sprzętowo śledzenia promieni (z serii NVIDIA RTX lub AMD RX6xxx). Dzięki temu jakość wizualizacji renderowanych powierzchni szkła i wody jest widocznie lepsza.

Szkolne obiekty i materiały Enscape

Biblioteki obiektów i materiałów Enscape zostały jeszcze wzbogacone o nowe, wysokiej jakości obiekty i materiały, które można umieszczać bezpośrednio w projektach i wizualizacjach.

Możesz wybierać spośród 280 nowych obiektów o tematyce szkolnej, takich jak meble, sale lekcyjne, tablice kredowe i białe, zabawki, elementy placów zabaw i instrumenty muzyczne. Dostępna jest też bogata kolekcja postaci w 3D.

Eksport kanału alfa

Na życzenie użytkowników Enscape wprowadziliśmy możliwość dodania wybranego tła do zrenderowanego obrazu. W ten sposób oszczędzasz czas podczas przetwarzania renderów.

Przypnij okno Enscape

Funkcja „Przypnij okno Enscape na wierzchu aplikacji hosta” pozwala przypiąć okno Enscape tak, by zawsze wyświetlało się na wierzchu okna do modelowania. Po aktywowaniu tej funkcji zmiany wprowadzone w programie do modelowania zobaczysz też od razu w oknie Enscape.

Nadpisywanie materiału

Teraz możesz zmieniać materiały Enscape bezpośrednio w Edytorze materiałów Enscape. Oszczędzi Ci to ręcznego importu i eksportu materiałów. Nie musisz już też zapisywać plików z danymi w swoim systemie. Tak jest zdecydowanie wygodniej!

Migracja przesłanych plików

Konto Enscape pozwala efektywnie zarządzać przesyłanymi plikami i licencjami online. Oferuje też dodatkowe funkcje, np. tworzenie galerii panoramicznych i udostępnianie (lub właśnie nieudostępnianie) linków. Wszystkimi funkcjami można sterować za pomocą bardzo łatwego w obsłudze interfejsu internetowego.

To już wszystkie nowe rozwiązania w Enscape 3.3! Jeśli należysz już do grona zadowolonych użytkowników Enscape i chcesz rozpocząć pracę w najnowszej wersji, pobierz Enscape 3.3 tutaj. Jeśli jeszcze nie korzystasz z Enscape, zamów bezpłatną wersję testową.

Wypróbuj Enscape bezpłatnie

Chcesz poczuć, jak łatwo jest zintegrować silnik Enscape z Twoim oprogramowaniem do modelowania, aby tworzyć przepiękne wizualizacje dla klientów? Pobierz Enscape – całkowicie bezpłatnie. Obsługujemy systemy Revit, SketchUp, Rhino, Archicad i Vectorworks, a od rozpoczęcia pracy dzieli Cię zaledwie chwila.

Wypróbuj bezpłatnie