Autoryzowany dystrybutor Enscape w Polsce
Blog

Rób lepsze projekty - dzięki Licencji Edukacyjnej Enscape

Autor: Gemma Da Silva

Czy wiesz, że studenci mogą korzystać z bezpłatnej licencji edukacyjnej Enscape przez cały czas trwania swoich studiów? Mogą korzystać z bezpłatnej PEŁNEJ wersji Enscape 😍.

Tak! Dobrze przeczytałeś - możesz korzystać z Enscape za darmo, o ile jesteś uczniem/studentem oficjalnie działającej placówki edukacyjnej. Jeśli studiujesz, na przykład architekturę lub projektowanie wnętrz, możesz w pełni bezpłatnie korzystać z naszego oprogramowania do renderowania w czasie rzeczywistym! Bezpłatna licencja przysługuje również wszystkim nauczycielom do użytku związanego z ich pracą dydaktyczną.

Enscape w wersji edukacyjnej oferuje dostęp do wszystkich narzędzi potrzebnych do tworzenia profesjonalnie wyglądających wizualizacji. Jest szybki w działaniu, prosty w użyciu i jest już powszechnie używany przez studentów na całym świecie.

Zapoznaj się z opiniami obecnych studentów i niedawnych absolwentów.
Przekonaj się w jaki sposób Enscape pomaga im budować ich pomysły projektowe, lepiej je wizualizować i bardziej przekonująco prezentować swoje koncepcje. Prezentować w taki sposób, że naprawdę zachwycają wszystkich.

Large modern building render
Zdjęcie udostępnione przez Kun Yan, Master of Architecture, RMIT University, Melbourne


Kun Yan: student studiów magisterskich, na Wydziale Architektury, Uniwersytetu RMIT w Melbourne

„Korzystam z Enscape dla SketchUp od samego początku pojawienia się tego programu. Obecnie studiuję architekturę na studiach magisterskich na Uniwersytecie RMIT w Melbourne. Używam Enscape do nadania ostatecznego charakteru moim renderom wykonywanym na potrzeby prac kursowych na studiach, jak również do renderowania innych moich modeli.

Jakość wizualna prezentowanych prac jest obecnie bardzo ważna w trakcie studiów. Używam Enscape zarówno podczas wykonywania prac kursowych, jak i tych tworzonych na potrzeby konkursów. W obu przypadkach, dzięki Enscape, tworzę pełne wizualizacje, które pozwalają odbiorcom niemal zanurzyć się w przestrzeni i atmosferze środowiska, które projektuję.

Kun Yan Urban Render copy
Zdjęcie udostępnione przez Kun Yan, Master of Architecture, RMIT University, Melbourne


Zwracam również uwagę na wpływ materiałów budowlanych na jakość kształtowanej przestrzeni i na środowisko. Enscape pomaga mi szybko dokonać wyborów i uzyskać szczegółowe wyniki w obu tych aspektach. Cały ten proces jest nadspodziewanie szybki i prosty.

Mimo tego, że już na etapie projektu koncepcyjnego posiada się pełną wiedzę na temat swojego projektu, to efekty prezentowane za pomocą środków wizualnych w czasie rzeczywistym zdecydowanie pomagają pogłębić to zrozumienie. Właściwa i bardzo skuteczna informacja zwrotna na temat własnych projektów jest bardzo ważna dla każdego studenta.

Krótko mówiąc, chcę aby odbiór moich projektów był możliwie dokładnym odwzorowaniem realnego odbioru rzeczywistości. Enscape pomógł mi zrealizować moje studenckie marzenia projektowe, mój projekt pojawił się w „The Real World”.

Obrazy powyżej i poniżej zostały wyrenderowane w Enscape, z bardzo niewielką korekcją barw w Photoshopie."

Green Modern Building Render
Zdjęcie udostępnione przez Kun Yan, Master of Architecture, RMIT University, Melbourne


Nic Falconer: Student Urbanistyki, Oxford Brookes University

„Zacząłem używać Enscape podczas drugiego roku studiów na kierunku Urbanistyka, Planowanie i Rozwój na Oxford Brookes University. Bezproblemowa integracja Enscape z SketchUp sprawiła, że nauka była szybka i łatwa. W ciągu kilku minut udawało mi się stworzyć bardzo atrakcyjne wizualizacje, których mogłem używać jako ilustracji moich prac pisemnych.

Enscape pomaga mi zrozumieć, w jaki sposób obiekty, które projektuję wchodzą w interakcję ze środowiskiem i otoczeniem. Za każdym razem, gdy wprowadzam zmiany w orientacji budynku lub materiałach w programie SketchUp, natychmiast, w czasie rzeczywistym, aktualizują się oświetlenie i odbicia światła w Enscape. Umożliwia to śledzenie wpływu tych zmian na mój model. Mogę też dowolnie przełączać się pomiędzy ustawieniami światła dla dnia i dla nocy, aby kontrolować wpływ zmian na oświetlenie w różnych porach dnia.

Nic Falconer Student Render
Zdjęcie udostępnione przez Nic Falconer, Urban Design student, Oxford Brookes University


Biblioteka zasobów w Enscape pozwala mi wprowadzić realizm do moich projektów. Dzięki nim mogę dodać do moich modeli SketchUp wiele drobnych szczegółów, takich jak ludzie, drzewa i liście, dzięki czemu wyglądają one na bardziej żywe i aktywne. Pomaga mi również pokazać, w jaki sposób moje projekty mogą oddziaływać na ruch np. samochodów, rowerzystów i pieszych, organizować go i wspierać.

Obrazy powyżej i poniżej pochodzą bezpośrednio z Enscape, bez żadnego dodatkowego przetwarzania.

Nic Falconer Student Render Residential copy
Zdjęcie udostępnione przez Nic Falconer, Urban Design student, Oxford Brookes University


Timea Konkoly-Kajdy: absolwentka “Projektowania wnętrz”

„Mam na imię Timea i jestem świeżo upieczoną projektantką wnętrz. Moją misją jest projektowanie przestrzeni o dużym ładunku pozytywnej energii i możliwie najbardziej zielonych pod każdym względem.

Kiedy poproszono mnie o napisanie o moich studenckich doświadczeniach z Enscape, poczułam się naprawdę zaszczycona – mogę w ten sposób pomóc innym studentom w tworzeniu jeszcze bardziej realistycznych i lepiej oddających rzeczywistość projektów. Przypuszczam, że nadal jest wielu studentów, którzy wciąż poświęcają zbyt wiele czasu na wizualizację swoich nowych pomysłów, tak jak ja robiłam to wcześniej.

Największym moim problemem podczas studiów była wizualizacja. Nie wyobrażałam sobie siebie w przestrzeni, którą projektowałam. Czułam, że mam w głowie tysiące pomysłów i dopiero zaczęłam uczyć się obsługi oprogramowania do projektowania, ale nie mogłam wyobrazić sobie projektowanych przeze mnie obiektów w prawdziwym otoczeniu.

Na początku było to bardzo frustrujące, ponieważ obraz w mojej głowie nie pasował do tego na ekranie. Byłam przytłoczona. Ale wtedy pojawił się Enscape. Dosłownie. Możliwość przekazywania wszystkich moich pomysłów innym jest niezbędna, i daje mi ją Enscape.

Bathroom render
Zdjęcie dzięki uprzejmości Timei Konkoly-Kajdy, absolwentki Architektury Wnętrz.


Kiedy po raz pierwszy zetknęłaś się z Enscape?

Pracowałam nad dużym projektem związanym ze studiami, a renderowanie w Revit trwało wieczność. Wtedy mój mentor, Rick Feineis z cadtrainingonline.com polecił mi wypróbowanie Enscape. Początkowo byłam bardzo sceptyczna. Zaczęłam od obejrzenia kilku samouczków na YouTube. Pomyślałam, że będzie to kolejne fajne oprogramowanie niestety zbyt skomplikowane w użyciu. Myliłam się. Byłam zaskoczona tym, jak łatwo było z niego korzystać od samego początku, a jakość obrazu była niesamowita.


Co najbardziej lubisz w Enscape?

Enscape pozwala mi wyrazić moją kreatywność i jeszcze bardziej mnie inspiruje. Dzięki technologii wirtualnego spaceru mogę przeglądać mój projekt pod każdym kątem i wprowadzać zmiany w programie Revit, które są widoczne od razu w wizualizacji. Moje ulubione funkcje programu? To możliwość korzystania z biblioteki zasobów, która stale się rozwija i opcja oświetlenia uzależnionego od pory dnia.
Bez problemu mogę przekonać się jak będzie wyglądał mój budynek o dowolnej porze. Kiedy chcę zobaczyć, jak pokój wygląda o zachodzie słońca, wystarczą dosłownie dwa kliknięcia, aby uzyskać właściwe ustawienia.

CAFE Interior Render copy
Zdjęcie dzięki uprzejmości Timei Konkoly-Kajdy, absolwentki Architektury Wnętrz.


Zanim zaczęłam korzystać z Enscape, spędzałam niezliczone godziny w Internecie, szukając konkretnego mebla, a potem często okazywało się, że nie renderuje się on poprawnie. Dzięki Bibliotece Zasobów Enscape mogę łatwo znaleźć nowoczesne meble i akcesoria, które polepszają parametry mojego projektu i sprawiają, że wygląda on bardziej realistycznie.

Enscape to niesamowite oprogramowanie. Żałuję, że nie wiedziałam o nim od początku, kiedy zaczęłam projektować w Revit - zaoszczędziłoby mi to ogromną ilość czasu. Najlepsze jest jednak to, że jest niezwykle łatwy w użyciu i wysoce profesjonalny. Poleciłabym go wszystkim studentom projektowania wnętrz, ponieważ wartość tego oprogramowania jest bezcenna – i jest bezpłatny dla studentów! 😊"


Wystąp o bezpłatną Licencję Edukacyjną Enscape

Jeśli jesteś studentem, nauczycielem lub instytucją edukacyjną, o bezpłatną pełną wersję Enscape możesz ubiegać się tutaj.

A co najlepsze – po uzyskaniu licencji jest ona ważna przez 24 miesiące, z możliwością przedłużenia, jeśli tego potrzebujesz. Masz więc dużo czasu, aby wypróbować swoje pomysły projektowe i wizualizować je za pomocą różnych mediów, które obsługuje Enscape – takich jak obrazy nieruchome, animacje, panoramy, rzuty ortogonalne, rzeczywistość wirtualna i wielu innych!,

Autor: Gemma Da Silva

Bio: Gemma jest częścią zespołu Content Marketing w Enscape i opiekuje się blogiem Enscape. Uwielbia dzielić się inspirującymi historiami i praktycznymi wskazówkami, które pomogą architektom i projektantom usprawnić ich przepływ pracy.

Wypróbuj Enscape bezpłatnie

Chcesz poczuć, jak łatwo jest zintegrować silnik Enscape z Twoim oprogramowaniem do modelowania, aby tworzyć przepiękne wizualizacje dla klientów? Pobierz Enscape – całkowicie bezpłatnie. Obsługujemy systemy Revit, SketchUp, Rhino, Archicad i Vectorworks, a od rozpoczęcia pracy dzieli Cię zaledwie chwila.

Wypróbuj bezpłatnie