Autoryzowany dystrybutor Enscape w Polsce

Ustawienia atmosferyczne

Chmury

Poznaj ustawienia chmur w Enscape: dostosuj gęstość i zróżnicowanie chmur, aby stworzyć odpowiedni nastrój i wygląd. W zależności od ustawionych parametrów, rendering będzie jaśniejszy lub ciemniejszy, a chmury gęstsze lub delikatniejsze. Zmień porę dnia, aby zobaczyć chmury przesuwające się po dynamicznym niebie Enscape.

Nowoczesne białe wieżowce o zachodzie słońca
Nowoczesne wieżowce po zmierzchu

Pora dnia

Podróże w czasie? W Enscape to możliwe - twórz oświetlenie w różnych porach dnia. Sprawdzaj, jak sztuczne oświetlenie budynku spisze się po zmroku. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie warunki panują w dowolnym mieście na świecie o danej godzinie, wystarczy wybrać odpowiednią lokalizację.

Tryb bieli

Zacznij od białej tablicy. Jeśli chcesz, aby odbiorcy skupili się na architekturze, a nie na materiałach czy kolorach, włącz tryb bieli. Wszystkie kolory przełączą się na biały, podczas gdy pozostałe parametry, takie jak połyskliwość czy nierówność, pozostaną niezmienne, dzięki czemu scena będzie wyglądać naturalnie.

Nowoczesne białe wieżowce w zimowej scenerii
Model budynku widoczny w podczerwieni

Analiza światła

Jeśli chcesz zobaczyć, ile światła (w luksach) pada na poszczególne powierzchnie, włącz analizę światła. Aby sprawdzić oświetlenie o różnych porach dnia, wystarczy zmienić godzinę. W ten sposób szybko ocenisz, jak budynek będzie się prezentował w naturalnym świetle.

Efekty graficzne

Widok i atmosferę renderowanej sceny zmienisz efektami graficznymi. Dzięki temu obraz może wyglądać jak zdjęcie wykonane profesjonalną lustrzanką cyfrową jednoobiektywową. Zmień ustawienia efektu bloom i flary, żeby podkreślić konkretne elementy lub rozjaśnić cały obraz.

Sportowy samochód zaparkowany obok nowoczesnego budynku z panoramicznymi okanmi
światło dzienne wpadające do przestrzeni mieszalnej z otwartą kuchnią i salonem

Mgła wolumetryczna

Mgła nadaje scenie głębi. Sprawia, że promienie światła stają się bardziej widoczne. Użyj jej do symulowania obłoków pyłu lub stworzenia gęstej mgły. Ustawiona godzina ma bezpośredni wpływ na kolor mgły – o zachodzie będzie intensywniejszy. Sprawdź, czy mgła nie rozjaśni nieco zalet Twojego projektu.

Głębia ostrości

To ustawienie pozwala wybrać konkretny element, na którym chcesz skupić uwagę odbiorcy. Możliwość podkreślenia konkretnych detali i rozmazania innych dodatkowo sprawia, że obraz jest dynamiczniejszy.

Kuchnia z panoramicznymi oknami z widokiem na zieleń i ocean

Usprawnij swój proces projektowy

Enscape to wtyczka do renderowania w czasie rzeczywistym i VR kompatybilny z SketchUp, Revit, Archicad, Rhinoceros i Vectorworks. Enscape to najprostszy i najszybszy sposób na przekształcenie projektów w immersyjne modele 3D.

Kup teraz